تبلیغات
آرمیتا مثل پری - مقاومت قهوه‌خانه‌داران

آرمیتا مثل پری

" انرژی هسته ای حق مسلم ماست "

مقاومت قهوه‌خانه‌داران

مقاومت قهوه‌خانه‌داران

مقاومت بی‌خود بازار ارز و سكه و مسكن و...، در برابر كاهش قیمت كم بود كه برخی منابع موثق خبر از مقاومت قهوه‌خانه‌داران می​دهند!

باری؛ این حقیر به اضافه بسیاری از فلاسفه بزرگ دنیا، در شگفت بوده و هستیم كه پس با استناد به كدامین «مسما» این محافل فاقد قهوه، نام قهوه‌خانه را یدك می‌كشند؟ مگر آن زمان‌ها فرهنگستان زبان و ادب فارسی نبوده است؟

در تائید فرمایش متین ما:

هیچ اسمی بی‌مسما دیده‌ای

یا زگاف و لام گل، گل چیده‌ای؟

خبر واصله: رئیس مركز سلامت محیط كار وزارت بهداشت گفت: درخصوص اجرایی نشدن ممنوعیت عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در قهوه‌خانه‌ها، باید گفت كه كار در این زمینه شروع شده، اما مقاومت‌های جدی از سوی كسانی كه از عرضه مواد دخانی در اماكن عمومی، منتفع می‌شوند، وجود دارد.» ـ به نقل از جراید كم كاغذ.

بسته پیشنهادی: نسبت ما با قلیان كه به نی قلیان مانند بودن قد و قامت ما مربوط می‌شود؛ به هیچ‌وجه به موضعگیری ما له یا علیه قلیان بی‌پدر مربوط نمی‌شود:

1 ـ كارگذاری سنسور: در هر قهوه‌خانه‌ای سنسورهایی گذاشته شود كه به دود حساس باشند؛ به‌گونه‌ای كه یا آژیر بكشند یا كه به صورت خودكار به عزیزان 110 وصل شود. آنها هم بموقع برای جمع‌آوری وارد عمل شوند. به همان سرعتی كه درخصوص جمع‌آوری دیش‌های لاكردار، آن هم بدون هیچ‌گونه مقاومتی وارد عمل می​شوند!

2 ـ جرم‌شناسی نی: جلوی چشم ملت، این نی‌ها و شیلنگ‌های متصل به قلیان را كالبدشكافی كنیم تا عزیزان قلیان‌كش به عینه ببینند كه چقدر جرم در راستای شیلنگ و نی جمع شده است. بی‌خود كه جناب مولانا نفرموده: بشنو از نی چون حكایت می‌كند.

3 ـ جایگزین مناسب: اگر واقعا مایل به كن فیكون گشتن قلیان در جامعه و بخصوص در میان جوانان خود هستیم؛ یك چیز خوبی را جایگزین قلیان كنیم. سابق می‌گفتند كه داخل جیبت پسته بگذار كه اگر هوس مثلا سیگار كردی، به جای آن پسته بخوری؛ حالا ...؟ چرا همش من . خودتان هم كمی فكر كنید آخه !

رضا رفیع[ پنجشنبه 24 اسفند 1391 ] [ 02:03 ب.ظ ] [ سانایی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه