تبلیغات
آرمیتا مثل پری - رئیس‌جمهور به اتفاق خانواده

آرمیتا مثل پری

" انرژی هسته ای حق مسلم ماست "

رئیس‌جمهور به اتفاق خانواده

رئیس‌جمهور به اتفاق خانواده

تا الان هر انتخابات ریاست جمهوری که برگزار شده، فقط خود نامزدها در تلویزیون حضور پیدا کردند و هیچ وقت فراتر از مسائل اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی از آنها پرسیده نشده؛ این که مثلا در چه خانواده‌ای بزرگ شدند و در محیط خانه چه می‌کنند و کلا زندگی شخصی و خصوصی آنها چگونه است. نکند که بنا به فرض محال، خود نامزد با پراید رفت و آمد می‌کند؛ اما اعضای خانواده اش با پراید و مثلا....

توضیح فوری: عرض کردیم که داریم مثال عرض می کنیم و در مثَل هم هر آدم عاقلی می داند که مناقشه نیست. مگر که کسی خودش همین طور خودجوش، سرش برای مناقشه درد کند که باید کلا ویندوزش را از بیخ عوض کرد.

باری؛ فقط که دوربین ها نباید بروند سراغ خانواده هنرپیشه ها و فوتبالیست ها و ورزشکاران و دلاوران که؛ خب خانواده های رئیس جمهورها و رجال سیاسی هم دل دارند. فلذا این خیلی طرح خوبی است که برای نخستین باراز دیروز عصر آغاز شد و تلویزیون از خانواده های نامزدهای ریاست جمهوری ــ که به هر حال به صورت بالقوه رئیس جمهور می باشند ــ دعوت به عمل آورد تا با قدم رنجه کردن در یک برنامه عصرانه، همراه با صرف چای و شیرینی، پاسخگوی برخی پرسش هایی خصوصی و خانوادگی باشند.

این کار، اولا که باعث ایجاد صمیمیت بیشتر ملت با خانوادهای آنان می شود؛ در ثانی ممکن است دانستن پاسخ این پرسش ها بعضا برای خیلی ها جالب و شنیدنی باشد. به هر حال، آدمیزاد کشته و مرده دانستن مسائل پشت پرده است. منتها در حد معقول و متعارف و معمولش که صدای حضرت حافظ منافع کاندیداهای محترم را در نیاورد که: «ناگهان پرده برانداخته ای، یعنی چه؟!...»

بسته پیشنهادی: ما که مجری این برنامه نیستیم، اما از باب همکاری هم که حساب کنید، از همین راه دور، از طریق طرح چند پرسش اساسی و شدیداً خانوادگی، حاضریم به آنها کمک نماییم؛ یعنی همین سوالات مطروحه را از طریق گوشی داخل گوششان به آنها برسانیم. به چند سؤال عنایت بفرمایید:

1ـ پرسش فلسفی: از خانم نامزد مورد نظر پرسیده شود که در منزل، حرف آخر را کی می زند؟ شما، ایشان یا مشورتی؟ اگر شما بزنید، آقایتان برکنارتان نمی کند؟ و عصبانی نمی شود؟

2ـ پرسش اقتصادی: آیا مخارج خانه را درست و طبق برنامه و بودجه ای که هست، تنظیم می کند یا که هر طور دلش خواست خرج می کند و پاسخگوی اهل خانه هم نیست؟

3ـ پرسش هنری: اهل فیلم و سینما و تخمه هست یا که می گوید شما خودتان بروید سینما، من با فلانی جلسه دارم که خودش کلی فیلم است؟ یا که از روی فیلم بقیه رایت می کند، می نشیند خانه می بیند.

4ـ پرسش فرهنگی: روزی چند کیلو کتاب می خواند؟ از کجا می آورد که می تواند کتاب بخرد؟ اگر بن کتاب دارد، آیا به عدالت بین اعضای خانه تقسیم می کند یا خودش طبق سلیقه خودش کتاب می خرد و به شما می گوید: «بگیر این را بخون!»؟

5ـ پرسش ورزشی: آیا این نامزد محترم غیر از برداشتن قلم از جاش، اهل ورزش های دیگر هم هست یا که فقط به تکان دادن شست پا اکتفا می کند و بعد می گوید تقصیر تحریم هاست؟

6ـ پرسش اخلاقی: اگر مورد و مساله ای با یکی از اعضای خانواده دارد؛ آن را خیلی سازنده و صادقانه با خود او در میان می گذارد یا که جلوی بقیه اعضای منزل، تهدید به افشاگری اش می کند که مثلا به مادرت بگم؟.... بگم؟.....

7ـ پرسش زیرساختی: آیا برای پیشرفت خانواده و کمک به آنها برای پیدا کردن کار و همسر، از ابتدا و ماهانه پولی در حساب آنها پس انداز می کند برای آینده شان، یا که آن را به صورت شکلات و شیرینی دهان شیرین کن در اختیار خود آنها قرار می دهد که در عالم بچگی خوششان بیاید و بگویند بابا بهتر از این پیدا نمیشه؟!

8ـ ...........................(اشاره می کنند که در خانه اگر کس است، همین چند پرسش بس است. چشم!)

رضا رفیع[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 04:31 ب.ظ ] [ سانایی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه