تبلیغات
آرمیتا مثل پری - لحظه هاراغنیمت شمریم

آرمیتا مثل پری

" انرژی هسته ای حق مسلم ماست "

لحظه هاراغنیمت شمریم
صور كنید اگر ما بتوانیم با لحظه لحظه عمرمان واقعا زندگی كنیم، آنها را حس كنیم و جدی بگیریم و هر پیشامدی را فرصتی برای ایجاد تغییر و دگرگونی مثبت در زندگی بدانیم و بپذیریم در برابرهر مشكلی تنها یك راه بیشتر نداریم و آن هم ایستادگی و تلاش برای پیدا‌كردن راه‌‌ حل مناسب است؛ چه شور و حالی برای ادامه زندگی نصیب خود می‌كنیم؟

زمین می‌چرخد، هم دور خودش و هم دور خورشید. این را حالا همه می‌دانیم، اما همیشه فراموش می‌كنیم كه زمین می‌چرخد. آن هم با سرعت؛ چون اگر نمی‌چرخید، نه شب می‌آمد و نه روز می‌رفت و نه گردش فصل‌ها رقم می‌خورد. 
زمین می‌چرخد تا زمان بگذرد و در این چرخیدن و گذشتن زمان بازی‌های زیادی رقم می‌خورد.

خیلی از ما گاهی یادمان می‌رود كه هر روز كه می‌گذرد ما یك روز بزرگ‌تر می‌شویم و هر لحظه كه می‌گذرد ما یك لحظه را از دست می‌دهیم، لحظاتی كه هیچ وقت به دست نمی‌آیند و نمی‌شود آنها را برگرداند.

به همین راحتی، چون نمی‌توانیم چرخیدن زمین را حس كنیم، با خیال راحت روی این كره قدم می‌زنیم، دراز می‌كشیم،كتاب می‌خوانیم یا می‌دویم.

گاهی اوقات یك حساب و كتاب ساده می‌تواند به ما كمك كند تا بفهمیم كه طی تمام این لحظه‌ها و روز‌ها و شب‌هایی كه می‌گذرد چه چیز‌هایی را از دست می‌دهیم و چه كار‌هایی را انجام نمی‌دهیم.

مثلا فرض كنید یك آدم در طول شبانه‌روز 8 ساعت بخوابد این آدم اگر 70 سال عمر كند، بخش زیادی از عمرش را در خواب گذرانده است. برای رسیدن به ساعت‌هایی كه این آدم در طول 70 سال خوابیده، باید اول عدد 70 را ضرب در 365 كنیم تا دستمان بیاید كه یك آدم 70 ساله چند بار طلوع خورشید را می‌بیند. نتیجه می‌شود عدد 25 هزار و 550، یعنی یك آدم 70 ساله 25 هزار و 550 روز زندگی می‌كند، این آدم اگر روزی 8 ساعت بخوابد می‌شود به عبارت 204 هزار و 400 ساعت. یعنی اگر ما 70 سال عمر كنیم و روزی 8 ساعت بخوابیم یك چیزی حدود 204 هزار و 400 ساعت خواب بودیم!!.

حالا فرض بگیر اگر ما روزی  3یا 4 ساعت را همین طوری الكی تلف كنیم، در عرض 10 سال چقدر از عمرمان را تلف كرده‌ایم.

از این همه بحث ارشمیدسی و انیشتینی!! شاید بتوانیم به این نتیجه كاملا بی‌ربط برسیم كه اصلا و ابدا برای تلف كردن عمر با مشكل و مضیقه روبه‌رو نیستیم؛ چون كافی است كه ما فقط و فقط روزی 4 ساعت برای خودمان بچرخیم و بعد روزی 8 ساعت هم بخوابیم. در این صورت ما در شبانه روز 12 ساعت را مفت و مسلم از دست می‌دهیم كه می‌شود نصف یك روز، حالا اگر ما 30 سال هم عمر كنیم با این ترتیب حد اقل 15 سال را تلف كرده‌ایم!!

اگر شما تنها یك روز خود را ٬با گفت و گو در باره چیزهای خوب بگذرانید و از هر فرصتی قدردانی كنید، متوجه می‌شوید كه به طور غیرارادی دیگر منتظر فردا نیستید كه چه پیش خواهد آمد. چون همه چیز به طور طبیعی، سیر خود را طی می‌كند. به عبارت دیگر، شما به آن اندازه بر افكار و لحظه لحظه زندگی خود مسلط هستید كه انتظار مفهومی ندارد.

فکر کردن به مشكل‌های زندگی مهم و لازم است، اما فکر کردن به زمان هایی که دراختیار داریم وراحت از دست می دهیم وامکان برگشت آنها به زندگی مقدورنیست می تواند ما را بروجود مشکلات چیره سازد
[ جمعه 26 مهر 1392 ] [ 08:11 ب.ظ ] [ سانایی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه