تبلیغات
آرمیتا مثل پری - نرم‌نرمک می‌شود یارانه قطع؟

آرمیتا مثل پری

" انرژی هسته ای حق مسلم ماست "

نرم‌نرمک می‌شود یارانه قطع؟

نرم‌نرمک می‌شود یارانه قطع؟

نترسید، هوایی است!... اجازه بدهید سریع‌السیر این توضیح لازم را بدهم که منظور از قطع یارانه‌ها، به‌طور قطع، بشارتی بر قطع کلی تمامی یارانه‌های جمیع اقشار ملت نیست. کسی سکته فوری ـ فوتی نکند. منظور، قطع همان دهک‌های پردرآمد جامعه است که از همان دولت قبل جرقه‌اش خورد، منتها یا نخواستند یا نتوانستند پیاده‌اش کنند.

ـ از قدیم گفتند که بر مرکب دولت به حالت یکور بنشین که راحت بتوانی بپری پایین! (این را یکی از دوستان تیزبین ما که نگاهی فراتر از این دولت و آن دولت دارد و معتقد است که سعدی درست گفته که گفته: «هرکسی پنج روزه نوبت اوست»؛ بر زبان مبارک آورد که تا آمدیم بپرسیم حالا چه ربطی به عرایض ما داشت، چند کوچه آن طرف تر رفته بود. همیشه اخلاقش همین بوده. یک حرفی را می زند و می رود. کاری به عکس العمل بقیه ندارد. کلا راحت است.)

اصل خبر وارده: «رئیس کل بانک مرکزی از توافق دولت و مجلس برای حذف یارانه بعضی از دهک های ثروتمند و مرفه جامعه تا پایان سال خبر داد و گفت: شفاف سازی از مسائل و مشکلات کشور، بزرگ ترین مزیت و امتیاز دولت تدبیر و امید است.»ـ به نقل از جمیع جراید

نکات جالب: سوای بسیاری از بزرگان دیگر ممکن است در جاهای دیگر گفته باشند؛ حقیر نیز ـ که البته ادعایی هم ندارد ـ کرارا در همین ستون «بزن در رو» مکتوب، یا «پاتوکفش اخبار» مصور، بر این دو نکته اساسی انگشت تاکید گذاشتیم و تکرار کردیم که حتما دولت تدبیر و امید، لازم است ـ و بلکه مجبور است ـ که این دو نکته را حتما و حکما در سیاست هایش مدنظر قرار دهد:

نکته اول: حتما با ملتش شفاف باشد و بخصوص در حوزه اقتصادی، خیلی صاف و شفاف از داشته ها و نداشته هایش با ملت سخن بگوید تا در جریان باشند که ته خزانه چه خبر است؟ (که اکنون همین عرایض سابق ما را در سخنان اکنون رئیس بانک مرکزی ملاحظه می کنید.)

نکته دوم: بارها گفته ایم که بی مقدمه، اقدام به قطع یارانه مردم نکنند. بی مقدمه واکنش نشان می دهند. اول نرم نرمک با کارهای فرهنگی و خبری و رسانه ای زمینه های قبول اتفاق را به وجود آورند؛ بعدش اقدام کنند. (و شما این رهنمود چند وقت پیش ما را نیز در سخنان اخیر رئیس بانک مرکزی مشاهده می کنید که آقای سیف گفتند: «زمینه اجتماعی حذف یارانه ثروتمندان فراهم آمده است.»....)

مراتب قدردانی: نه، خداوکیلی حال کردید. هرچه ما به طنز می گوییم، مسئولان عزیز، چندی بعد، آن را به صورت جدی مطرح می کنند و ما همین جا بر خود لازم می دانیم که از تواضع و توجه قابل تقدیر مسئولان این دولت، کمال امتنان و تشکر را داشته باشیم. ولو تشکر خشک و خالی باشد. خب باشد؛ بالاخره کاچی که به از هیچی است. نیست؟...

محض نمونه: از آنجا که خیلی خیال نکنید الکی می گوییم و خالی می بندیم؛ این یک مورد را عرض می کنیم که چندی پیش در راستای آماده سازی سه دهک جامعه برای قطع یارانه شان، از مسئولان فرهنگی ـ هنری و رسانه ای درخواست کردیم که کار فرهنگی بکنند. مثلا چه اشکال دارد ترانه هایی در طول روز (و بلکه به صورت شبانه روزی) از رادیو ـ تلویزیون پخش شود که با اثرگذاری های عاطفی و احساسی، باعث شود که دهک های ثروتمند جامعه، خودشان به زبان خوش از خیر گرفتن یارانه شان که ممکن است پول توجیبی بچه شان هم نشود، بگذرند. فی المثل ترانه هایی با این مضامین: «از برت دامن کشان، رفتم ای یارانه جان....رفتم که رفتم....جانم، رفتم که رفتم.....».[ دوشنبه 29 مهر 1392 ] [ 06:37 ب.ظ ] [ سانایی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه