تبلیغات
آرمیتا مثل پری - کشف نخستین سخت پوست سمی

آرمیتا مثل پری

" انرژی هسته ای حق مسلم ماست "

کشف نخستین سخت پوست سمی

کارشناسان نخستین سخت پوست سمی را که موجودی شبیه هزارپا بوده اما در غارهای زیرآبی زندگی می کند، کشف کرده اند.

این موجود زیر غارهای زیر زمینی کارائیب، جزایر قناری و استرالیایی غربی زندگی و از دیگر سخت پوستان تغذیه می کند.این سم دربرگیرنده معجونی از سموم از جمله آنزیم ها و عامل فلج کننده است.

این موجود که در رده گوش پایان طبقه بندی شده شکار خود را با یک ماده ای شبیه به آنچه در نیش مار زنگی یافت می شود از پا در می آورد.

گوش پایان رده ای از سخت پوستان نابینا هستند که در آبگیرهای ساحلی دارای آب شور زندگی می کنند. گوش پایان تقریباً در تمامی حوضه های اقیانوسی ازجمله استرالیا، دریای کارائیب، و اقیانوس اطلس یافت می شوند.

این موجود، بافت های بدن شکار خود را با سم درهم می شکند و سپس مایع را از اسکلت آن بیرون کشیده و از آن تغذیه می کند.

دکتر «رونالد جنر» یکی از نویسندگان این تحقیق و جانورشناس موسسه تاریخ طبیعی لندن اظهار کرد: بینش منحصر به فردی که این تحقیق برای ما فراهم آورده این است که درک ما را از تکامل حیوانات سمی ارتقا می دهد. تکنیک تغذیه شبه عنکبوت این گوش پا درمیان سخت پوستان منحصر به فرد است. واضح است که این سم به خوبی برای این حیوانات نابینا و غارنشین که در فضای غارهای زیر آبی که از نظر مواد مغذی ضعیف هستند به خوبی با شرایط سازگار شده است.

سخت پوستان گروه بزرگی از جیواناتی هستند که شامل میگوها، لابسترها و خرچنگ ها می شود. اکثر سخت پوستان در آب زندگی می کنند اما معدودی از آنها در خشکی به سر می برند. (مهر)[ سه شنبه 7 آبان 1392 ] [ 08:28 ب.ظ ] [ سانایی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه